Inca din Bucuresti puteam simti stomacelele pline cu fluturi ce faceau sangele sa ne fiarba de nerabdare.
Bucuria, muzica si voia buna ne-a ajutat sa suportam orele petrecute in cutia cu roti.
Ajunsi acolo ne-am pus pe treaba; ceea ce se demonteaza se monteaza. Rotite, scanduri, capse, panza, munca si.. panourile sunt gata, insa ziua nu se termina aici, urma sa "probam scena".
Noapte, obositi, somnorosi si cozi la dus..
Ziua cea mare..la ora 10.30 urma sa daruim ceea ce e mai bun si mai copt. Culise, machiaj, costume si noi: toata familia.
Feed-back: vorbe calde, zambete ascunse si putina sfiala. Eram fericiti, de parca renascusem.
Ajunsi acolo ne-am pus pe treaba; ceea ce se demonteaza se monteaza. Rotite, scanduri, capse, panza, munca si.. panourile sunt gata, insa ziua nu se termina aici, urma sa "probam scena".
Noapte, obositi, somnorosi si cozi la dus..
Ziua cea mare..la ora 10.30 urma sa daruim ceea ce e mai bun si mai copt. Culise, machiaj, costume si noi: toata familia.
Feed-back: vorbe calde, zambete ascunse si putina sfiala. Eram fericiti, de parca renascusem.
Urma sa asteptam premierea
tic-tac tic-tac tic-tac...
Ne tineam de maini si asteptam, iar munca noastra nu a fost zadarnica:
tic-tac tic-tac tic-tac...
Ne tineam de maini si asteptam, iar munca noastra nu a fost zadarnica:
Premiu pentru Cea mai buna actrita in rol principal s-a acordat Corinei Ciuca
Premiu pentru Cel mai bun actor in rol principal a mers catre Ionut Raicu
Deasemenea am primit si Premiu Special al juriului pentru scenografie si costume
Nominalizarile au fost urmatoarele:
Alexandra Popescu - Cea mai buna actrita in rol secundar
Gabriel Oprea -Cel mai bun actor in rol secundar
Mihai Mitrea -Cel mai bun actor in rol secundar
La Marele premiu al Festivalului "AmFiTeatru", spectacolul "Feudalul" a fost nominalizat alaturi de spectacolul "MOMO" al "Atelierului de teatru Botosani" si spectacolul "Intr-o zi de Primavara" a trupei The Knokers din Suceava(castigatorii festivalului).
1 Mai, reintorsi la Bucuresti: fericiti si tristi pentru ca s-a terminat.
(poze apar mai tarziu)
1 Mai, reintorsi la Bucuresti: fericiti si tristi pentru ca s-a terminat.
(poze apar mai tarziu)
Totul a trecut atat de repede,daca stam sa ne gandim acum,dar au fost niste momente pe care eu, cel putin, nu le voi uita niciodata pentru ca a fost primul moment in care am simtit ca fac parte dintr-o familie fara ca membrii ei sa-mi fie mama si tata.
RăspundețiȘtergereAm facut abdomene razand, am ajutat-o pe Doina sa isi inmulteasca patratelele(o sa rada in hohote), am mancat tot felul de porcarii si dulciuri,am cunoscut oameni deosebiti, am invatat la fizica si psihologie, am cantat cu Eric si taticul lui, Radu, am compus o melodie, am facut o tona de poze,am stat la coada la baie (eu, personal, m-am rezolvat cam tarziu...,,PRIETENII STIU DE CE'' :D)) ce-am mai facut? a..da! am invatat pe unde calca camila aia nenorocita care mi-a frecat neuronii,unora le-a crescut glicemia, altora altceva..ce sa
Ioana: sa mai...toata lumea a invatat cate ceva, toata lumea s-a simtit SUPER BINE...si cred ca toata lumea vrea la Constanta, corect?! hai, sa va aud...nu aud!!
Multumiri: Doamna Balici- care ne-a tinut in frau, Doamna Niculae- care ne-a filmat, ne-a incurajat si ne-a laudat, ANDREI- fara de care nimic nu ar fi fost posibil...si nu in ultimul rand...BOGO- care a fost la filmari, dar care ne-a fost alaturi cu sufletul...
Sa mai mergem si la anu' si sa ne distram la fel de bine!
Va pupacesc pe toti!'
Ioana
PS: daca gasiti vreo greseala nu judecati omu' ca nu stiti in ce imprejurari a scris (emotii, oboseala, dupa teza la fizica...deci va rog) Glumesc!;)